تا پایان برنامه ششم توسعه؛ بازار فناوری اطلاعات و ارتباطات ۲.۵ برابر می‌شود

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان اینکه براساس برنامه ششم توسعه بازار و فناوری اطلاعات ۵.۲ برابر می شود و از ایجاد مرکز ملی آدرس‌دهی اینترنت درسال ۹۸ خبر داد.

در سالی که گذشت به منظور رسیدن به اهداف کلان شرکت ارتباطات زیرساخت در راستای سیاست‌های ابلاغی دولت و وزارت ارتباطات، در تمامی شاخص‌های ارتباطی از جمله ظرفیت پهنای باند اینترنت بین الملل، IP داخل کشور، ترانزیت ارتباطات بین الملل، ظرفیت پهنای باند شبکه انتقال و توسعه شبکه فیبرنوری، نسبت به سال گذشته شاهد رشد قابل توجه بودیم.

وی با بیان اینکه در سال ۹۷ با توجه به اقدامات مؤثر در تأمین زیرساخت‌های ارتباطی در کشور شاهد تحولات اساسی در افزایش کیفیت سرویس‌های زیرساختی بودیم، ادامه داد: اپراتورها به مدد بسترسازی شبکه زیرساخت خدمات مطلوبی ارائه دادند و هیچ تنگنای ارتباطی به دلیل مشکلات زیرساختی وجود نداشت.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، حرکت به سمت توجه به حقوق شهروندان، دسترسی آزاد به اطلاعات، تحول دیجیتال و همچنین ارائه خدمات مطلوب الکترونیکی به مردم در تمامی حوزه‌ها به ویژه در بخش سلامت، آموزش، دولت الکترونیک و بانکداری را از جمله برنامه‌های سال ۹۸ بر بستر شبکه ارتباطات زیرساخت عنوان کرد و گفت: ما مکلف هستیم بر اساس برنامه ششم توسعه در راستای افزایش ۲.۵ برابری بازار ICT کشور گام برداریم.

وی گفت: در عین حال با توجه به نقش مهمی که در ایجاد و توسعه شبکه ملی اطلاعات داریم، باید تلاش کنیم علاوه بر ارتقا کیفی و کمی خدمات با کاهش هزینه‌ها، ارتقا بهره وری و اثربخشی فعالیت‌هایمان تمامی ارائه دهندگان مجاز خدمات در بخش ICT کشور را مجاب به استفاده از ظرفیت‌ها و خدمات زیرساخت کنیم تا آنها نیز خدمات مطلوب و اقتصادی به مصرف کنندگان نهایی ارائه کنند.